AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Dopravní nehoda u Velkého Újezdu na Olomoucku.
Dopravní nehoda u Velkého Újezdu na Olomoucku.
22.8.2017

Tři nehody v Olomouckém kraji se zraněním

OLOMOUCKÝ KRAJ

Posádky profesionálních a dobrovolných jednotek během odpoledních hodin v úterý 22.8.2017 zasahovaly u tří vážných dopravních nehod. Na Prostějovsku si střet dvou osobních vozidel vyžádal zranění šesti osob, u dalších dvou dopravních nehod zůstala vozidla převrácená na střeše i zde se nehody bohužel neobešly bez zranění osob.

Nejvážnější situace se krátce po třetí hodině odehrála nedaleko obce Vranovice-Kelčice, při střetu dvou osobních vozidel došlo ke zranění čtyř dětí a dvou dospělých osob. K místu ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Prostějov a také dobrovolná z Brodku u Prostějova. Hasiči na místě asistovali při ošetřování zdravotnické záchranné službě, provedli nutná bezpečnostní opatření a likvidaci uniklých provozních kapalin.

Druhá z dopravních nehod taktéž po patnácté hodině se zraněním osoby, poté co se vozidlo převrátilo na střechu, se odehrála u Velkého Újezdu na Olomoucku. Operační středisko k pomoci vyslal jednotku požární stanice Lipník nad Bečvou a z řad dobrovolníků jednotku Velký Újezd. Hasiči na místě poskytnuly zraněnému muži předlékařkou péči, v navazujícím čase vozidlo protipožárně zabezpečili a asistovali záchranářům. V závěru vypomohli s naložením vozidla na odtahovou službu a celkový úklid komunikace.

Třetí z nehod s obdobným časem i scénářem a to vozidla v příkopu převráceném na střechu se odehrála v Přerově, místní části Kozlovice. Zraněný řidič zůstal ve vozidlo zaklíněný. V době příjezdu první jednotky byl již mimo vozidlo v péči zdravotnické záchranné služby. K události společné s profesionální jednotkou stanice Přerov vyslalo operační středisko také dobrovolné hasiče z Radslavic. Hasiči u vozidla provedli nutná bezpečností a protipožární opatření, zajistili únik provozních kapalin a vozidla vrátili zpět na kola a komunikaci.

Autor / zdroj: Zdeněk Hošák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Studenti provedli zájemce prostorami, do kterých se běžně nedá dostat

Krásné počasí a běžně nepřístupné prostory zámku na Pernštýnském náměstí přilákaly na 300 návštěvníků.

Post

Veřejná doprava bude více konkurovat autům, slibuje její nová ředitelka

Atraktivnější veřejná doprava, které by lidé dali přednost před cestováním autem – takový je záměr nové ředitelky Koordinátora integrovaného dopravníh

Post

Zraněný motorkář v Prostějově

První májový den se stala dopravní nehoda na ulici Plumlovská v Prostějově. Při nehodě utrpěl zranění motorkář a byl převezen do místní nemocnice.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA