Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 4.10.2016

Olomoucký kraj rozšíří od příštího školního roku počet podporovaných učebních oborů

Celkem tři učňovské a čtyři technické obory vzdělání zakončené maturitní zkouškou přibudou od září na seznam oborů podporovaných olomouckým hejtmanstvím.


Post
Společnost 21.9.2016

100 tisíc korun načítají děti na pomoc šestiletému chlapci z Prostějova trpícímu svalovou dystrofií

Malý Míša Hic trpí závažným nevyléčitelným onemocněním – svalovou dystrofií typu Duchenne, která způsobuje postupné svalové ochabnutí. Děti zapojené do charitativního projektu Čtení pomáhá proto nyní načítají částku 100 tisíc korun na zakoupení různých zdravotních pomůcek, jako berle či vozík.


Post
Krimi 21.9.2016

Podvodník podváděl i své komplice

Z trestných činů podvodu a úvěrového podvod obvinili prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality čtyřiadvacetiletého muže z Prostějovska.


Post
Krimi 19.9.2016

Opilý cyklista se na kole neudržel

V pátek po devatenácté hodině jel pětačtyřicetiletý cyklista na jízdním kole od obce Lutín k obci Olšany u Prostějova. Z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a upadl na komunikaci, při čemž si způsobil zranění.


Post
Doprava 19.9.2016

Mladé řidičky nezvládly řízení

Během noci ze soboty na neděli 18. září došlo na Prostějovsku ke dvěma podobným nehodám mladých řidiček.


Post
Krimi 8.9.2016

Poctivá nálezkyně odevzdala desetitisíce

V úterý 6. září v poledne oznámila dvaatřicetiletá žena, že v přesně nezjištěnou dobu během dopoledne na neznámém místě zřejmě ztratila firemní finanční hotovost ve výši přibližně 60 tisíc korun.


Post
Doprava 8.9.2016

Havárie nákladního automobilu do stěny domu

V úterý 6. září 2016 v 11:15 hodin došlo na parkovišti v centru města Prostějova k havárii nákladního automobilu do obvodové zdi domu.


Post
Společnost 6.9.2016

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 7. září 2016 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut.


Post
Krimi 29.8.2016

Nález munice u obce Slatinky

V neděli policisté před dvacátou hodinou na lince 158 přijali oznámení o nálezu předmětu připomínajícího protitankovou střelu. Na místo nálezu na poli u obce Slatinky se dostavil pyrotechnik.


Post
Doprava 29.8.2016

Dopravní nehoda nákladního automobilu s osobním s přívěsem

V neděli v 16:00 hodin došlo na 22,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc k dopravní nehodě nákladního automobilu s osobním automobilem s přívěsem.


Post
Krimi 25.8.2016

Nález dělostřeleckého granátu

Ve středu v sedmnáct hodin policisté na lince 158 přijali oznámení o nálezu vojenské munice v lesním prostoru u obce Horní Štěpánov. Šedesátiletý nálezce předmět vyzvedl a přenesl na zahradu svého domu v obci Horní Štěpánov.


Post
Politika 23.8.2016

Volební preference v srpnu

Hnutí ANO po oslabování v předchozích měsících opět posiluje a zvyšuje náskok nad druhou ČSSD. Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO oproti minulému měsíci posílilo o 1,1 procentního bodu a v srpnu by v hypotetických sněmovních volbách získalo podporu 23,9 % voličů.


Post
Doprava 23.8.2016

Dopravní nehoda se zraněním dvou dospělých osob a tří dětí

V pondělí po devatenácté hodině byla v obci Hradčany-Kobeřice oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda dvou osobních automobilů se zraněním celkem pěti osob.


Post
Krimi 22.8.2016

Za víkend na Prostějovsku zjištěno 9 ovlivněných řidičů

Za právě uplynulý víkend od pátku 19. do neděle 21. srpna zjistili policisté na Prostějovsku celkem 9 řidičů ovlivněných alkoholem či jinou návykovou látkou.


Post
Krimi 13.8.2016

Daňová Kobra je stále efektivnější, letos už uchránila přes dvě miliardy

Efektivní spolupráce útvarů sdružených v Daňové Kobře přináší ovoce. Jen za první pololetí letošního roku se jim podařilo zachránit ještě před vznikem škody či zajistit na náhradu již vzniklé škody více než 2 miliardy korun.


Post
Společnost 8.8.2016

Nenechávejte psy v autě

Teplé letní dny s sebou nesou mnohá rizika. Mezi ně patří i zavírání psů do aut během vysokých teplot. Když auto stojí na slunci, může být teplota uvnitř více než dvojnásobná oproti venkovní.


Post
Doprava 5.8.2016

Červenec byl na silnicích Olomouckého kraje tragický

Jen v červenci se uskutečnily na území Olomouckého kraje tři celostátní a pět krajských dopravně bezpečnostních akcí. I přes tuto snahu policie byl uplynulý měsíc v Olomouckém kraji nejtragičtějším, kdy došlo 420 dopravním nehodám, při kterých přišlo o život 10 osob, 22 osob utrpělo těžké zranění a 156 osob lehké zranění.


Post
Krimi 3.8.2016

Jak snížit riziko vykradení domu či bytu v době dovolené?

Letní měsíce jsou z hlediska vloupání do obydlí nejrizikovějším obdobím roku. Velká část občanů v tomto čase tráví rekreaci v České republice či v zahraničí a jejich obydlí bývají často nezabezpečená a bez dohledu.


Post
Krimi 1.8.2016

Vydatné srážky v Olomouckém kraji způsobily desítky výjezdů hasičů

Profesionální a dobrovolné jednotky Olomouckého kraje zasahovaly od nedělního dopoledne u několika desítek událostí spojených s vydatným deštěm, bouřkami a silným doprovázejícím větrem. Hasiči zasahují u likvidací následků v podobě zatopení sklepů rodinných domků či průmyslových objektů, spadených stromů či čištění ucpaných kanalizací.


Post
Krimi 25.7.2016

Další z požáru pole při žních od kombajnu

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí v odpoledních hodinách u požáru pole se pšenicí při probíhajících sklizních v Kralicích na Hané.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA