Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 2.7.2014

Lena Yellow zveřejnila druhý singl Night for You

Zpěvačka známé vokální skupiny Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, Lena Yellow, představila na svých webových stránkách a sociálních sítích další singl.


Post
Hudba 2.7.2014

Kapela zakázanÝovoce má nový singl i klip “Automat na lásku”

Skupina zakázanÝovoce se rozhodla nastavit pomyslnou laťku hudební i klipové kvality výš. Postará se o to její nový hit "Automat na lásku"?


Post
Umění 30.6.2014

Malíře Kristiana Kodeta čekají měsíce plné výstav a besed

Celkem čtyři výstavy čekají v následujících třech měsících nejprodávanějšího českého malíře současnosti Kristiana Kodeta.


Post
Hudba 23.6.2014

Yellow Sisters vydávají živý koncert

Dámský vokální kvartet Yellow Sisters vydává živý koncert. Dámy spolu vystupují na pódiu od roku 2005.


Post
Film 23.6.2014

Komedie Babovřesky 3 dotočena

V obci Záboří na jihu Čech padla 21. června 2014 v 1:11 hodin poslední klapka nově natáčené komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 3. Vzniká tak další z trilogií českého režiséra Zdeňka Trošky, v produkci Fénix Film s.r.o. producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové.


Post
Divadlo 22.6.2014

Nová divadelní sezóna nabízí setkání s hvězdami, nové předplatné a připomene 40 let vzniku HaDivadla

Setkání s hereckými hvězdami v nové divadelní sezóně 2014-2015 opět nabídne Městské divadlo v Prostějově. Vzhledem k tomu, že Prostějov nemá vlastní soubor, je nabídka sestavena z hostujících divadel.


Post
Hudba 16.6.2014

Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny a to na turné Před náma hrajeme my tour 2014

Dvacet let existence hudební kapely je v této branži úctyhodná doba. Letos to na dvacítku dotáhla pardubická Vypsaná fiXa.


Post
Kultura 5.6.2014

Zora Jandová pomáhá dětem objevovat Kouzelné čtení

Zpěvačka, moderátorka a nyní i šéfredaktorka Rádia Junior, Zora Jandová preferuje knihy před tablety. V poslední době pracuje hlavně s dětmi, a právě jim vysvětluje výhody knih a snaží se je k četbě, poznávání a rozvoji fantazie vést zábavnou formou. V tom jí pomáhá i nový projekt Kouzelné čtení, jehož je patronkou.


Post
Hudba 2.6.2014

Soutěž malých zpěváků v angličtině zná své vítěze

Skvělé pěvecké, ale i herecké výkony, nápadité kostýmy. Třetí ročník soutěže ve zpívání anglických písniček přinesl celou řadu povedených vystoupení. Odborná porota soutěže, kterou pořádá společnost Wattsenglish, měla těžké rozhodování.


Post
Hudba 2.6.2014

Rybičky 48 natočily svůj nejdražší videoklip v historii

Členové známé české kapely Rybičky 48 se převlékli za ženy. Za vším stojí natáčení videoklipu k singlu Vážené dámy, který se stal nejnákladnějším videem v historii.


Post
Hudba 29.5.2014

Zpěvák Richard Müller připravuje HLASY 2

Přestože počet ocenění, které má na svém kontě, by mu směle dovoloval koketovat s myšlenkou na umělecký odpočinek, Richard Müller na vavřínech neusíná. Právě naopak.


Post
Hudba 21.5.2014

Narajama se vrací s novým albem Convergere

Narajama se vrací, to zní skvěle samo o sobě. A co zní ještě líp, navíc má i nové album Convergere. Čtvrtá řadová nahrávka navazuje na vše, co proslavilo kapelu na konci devadesátých let.


Post
Hudba 21.5.2014

Jan Vančura: Vydat ze sebe vše, abych si nepřipadal do počtu

Zpěvák Honza Vančura pokračuje v koncertování s Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí.


Post
Hudba 19.5.2014

Zpěvák roku Dan Bárta plánuje do roka a do dne nový klip i desku

Hranice žánrů překračuje s obdivuhodnou lehkostí, která je signifikantní také pro jeho autorský rukopis.


Post
Film 15.5.2014

Zdeněk Troška začíná natáčet komedii BABOVŘESKY 3

V sobotu 17. května odletí část filmového štábu Zdeňka Trošky do prosluněného Turecka. Právě zde se o den později začne natáčet pokračování košilatých příběhů z fiktivní jihočeské vísky Babovřesky. A právě zde vzniknou závěrečné záběry budoucí trilogie.


Post
Televize 14.5.2014

Česká televize uvede ve středu dokument o fenoménu Kühnova dětského sboru

Česká televize uvede ve středu 14. května dokument, který mapuje více než osmdesátiletou historii Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v Česku.


Post
Kultura 12.5.2014

Ve středu začne Noc literatury 2014

Atrium, Kuře v hodinkách, Radnice, Bunkr Parukářka. Tady a na dalších 16 místech Prahy 3 si návštěvníci poslechnou ukázky z nových překladů současných evropských autorů v podání známých hereckých osobností.


Post
Film 12.5.2014

Premiéra dokumentu Olga s koncertem legendy The Plastic People of the Universe se bude přenášet do kin po celé republice

Poté, co dokumentární film Olga vyprodal několik projekcí na největším lidskoprávním festivalu Jeden svět a zavítal také do regionů v rámci ozvěn tohoto festivalu, vstoupí 15. května do běžných kin.


Post
Hudba 6.5.2014

Radečci natočili klip se slovenskou hvězdou Márií Čírovou

Se slovenskou pěveckou hvězdou Márií Čírovou nazpívala kapela O5 a Radeček nový hitový duet s názvem Vloupám se. Radečkům přitom prošly rukama další dvě populární zpěvačky ze Slovenska.


Post
Hudba 24.4.2014

Absolut Deafers čeká nabité léto

Absolut Deafers právě dojeli druhou část Zrození Tour a rozhodně nemají důvod zahálet. Jejich CD Zrození je momentálně dostupné na iTunes, zanedlouho začne festivalová sezóna a také už vymýšlejí novou desku.


<< < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA