Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 18.11.2013

Tomáš Kočko & Orchestr připravuje tradiční adventní turné

Tomáš Kočko & Orchestr připravuje sérii tradičních adventních koncertů, jejichž program je sestaven převážně ze skladeb z alba „Koleda“.


Post
Hudba 15.11.2013

Nová česká rekordmanka Lucie Bílá předala výtěžek z Černobílého turné a chystá se na vánoční tour Bílé Vánoce

Zlatá Česká Slavice Lucie Bílá ve čtvrtek ukončila oficiálně své letošní Černobílé turné, které splnilo nadmíru očekávání a s jeho průběhem i výsledkem jsou jak zpěvačka, tak i realizační tým a producenti velmi spokojeni.


Post
Kultura 14.11.2013

Pavel Bém bude hostem pořadu Sex, drogy, dance. Hovořit bude o drogách

Internetové SEEJAY RADIO už příští úterý 19. listopadu odvysílá pořad Sex, drogy, dance, ve kterém se jako host objeví bývalý primátor hlavního města Prahy – Pavel Bém. Ten se jako lékař a psychiatr už roky zaobírá drogovou problematikou, a proto se přijde se svými zkušenostmi podělit i do éteru.


Post
Hudba 13.11.2013

Honza Křížek objevil nezveřejněné skladby skupiny Walk Choc Ice

Hudební pamětníci jistě nezapomněli na jedenáct let existence divoké crossoverové skupiny Walk Choc Ice.


Post
Hudba 6.11.2013

Bible fanoušků kapely The Beatles vychází znovu po 44 letech – a konečně v kompletní podobě

Jen málo publikací aspiruje na titul „bible čtenářů“. Kniha The Beatles v písních a obrazech, kterou ve druhé půli šedesátých let sestavil renomovaný britský výtvarník Alan Aldridge, si však tento přídomek zaslouží.


Post
Hudba 4.11.2013

Plzeňská kapela Mandrage dokončila novou desku nesoucí název Siluety

Desku Siluety nahrála kapela Mandrage v pražském studiu Biotech pod dohledem producenta Ecsona Waldese. Přináší deset zbrusu nových skladeb, z nichž valnou většinu otextoval kytarista Pepa Bolan.


Post
Hudba 31.10.2013

Dan Bárta vydává po pěti letech album Maratonika

Výjimečný zpěvák vydává výjimečné album! Přesně tak se dá charakterizovat nový umělecký počin Dana Bárty, který po pěti letech vydává se skupinou Illustratosphere desku Maratonika.


Post
Kultura 31.10.2013

Pátý kalendář PROMĚNY 2014 autorů Petra Kurečky a Marka Škarpy tentokrát ve znamení tajemného Tarotu!

Kalendář Proměny 2014, který vzniká na podporu projektů Nadace Archa Chantal, slaví pátý rok. Jeho autoři, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa se rozhodli najít nové a překvapivé téma.


Post
Film 25.10.2013

Dvanáct měsíčků si vede dobře i za hranicemi

Vánoční pohádka Dvanáct měsíčků z dílny ostravského televizního studia získala v polovině října Cenu dětského diváka na festivalu Oty Hofmana v Ostrově nad Ohří. Dětské diváky nadchla ale i jinde.


Post
Hudba 21.10.2013

Duu Sousedi vyšlo první album

Tak dlouho se potkávají dva lidé s futrály svých objemných nástrojů na chodbě svého bydliště, až založí kapelu. Název je pak plně výstižný: Sousedi. A právě jim vyšlo první album s názvem „Purpura Echo“.


Post
Hudba 14.10.2013

Arakain vyráží na první klubové turné v historii už tento víkend

Už tento víkend vyrazí metalová kapela Arakain na první klubové turné ve své historii. Stane se tak poprvé za neskutečných 31 let existence kapely a Arakain zavzpomíná na „staré časy“. Na Thrash Club Tour 2013 zazní skladby z prvních dvou desek Thrash the Thrash a Schizofrenie.


Post
Hudba 14.10.2013

Lucie Bílá natočila videoklip k nové písničce pro Černobílé turné 2013

Již v pondělí 14. října začíná největší hudební událost letošního toku – megatour s názvem Lucie Bílá – Černobílé turné 2013.


Post
Film 9.10.2013

Dokončovací práce filmu Babovřesky 2 finišují

Pokračování úspěšné komedie BABOVŘESKY Zdeňka Trošky, s pořadovým číslem 2, jsou v plném proudu postprodukčních příprav. Režisér Zdeněk Troška spolu s částí svého týmu pilně pracoval na tom, aby byly vybrány ty nejlepší natočené záběry, a teď nastává další fáze proto, aby film mohl 20. února 2014 přijít do kin.


Post
Kultura 7.10.2013

Svátek knih - Velký knižní čtvrtek již tento týden

Již počtvrté se mohou příznivci dobré literatury těšit na Velký knižní čtvrtek, který přináší to nejlepší čtení z podzimní a předvánoční nabídky. Dvanáct novinek napříč žánry opět doplní, v devíti případech, i jejich elektronická verze. Majitelé stále více populárních e-čteček tedy rozhodně nebudou ochuzeni.


Post
Hudba 2.10.2013

Robert Balzar Trio se vydává na podzimní turné k nové desce

Robert Balzar Trio v říjnu absolvuje velké turné, provázející vydání nového alba Discover Who We Are. Známá jazzová formace se představí v obměněné sestavě s výtečným pianistou Jiřím Levíčkem, který momentálně žije v USA a učí na univerzitě v severním Texasu.


Post
Divadlo 26.9.2013

Přípravy prvního ročníku Noci divadel jsou v plném proudu

Více než 80 souborů a divadel z 21 českých a moravských měst se rozhodlo zapojit do projektu Noc divadel 2013. Sobota 16. listopadu 2013 se tak stane dnem otevřených divadel a výjimečných zážitků.


Post
Kultura 24.9.2013

Na českých festivalech třídilo odpady sto tisíc fanoušků hudby

Nepořádku na domácích festivalech odzvonilo. Své o tom ví téměř sto tisíc návštěvníků letošních open-airů. Ti díky projektu Čistý festival aktivně využívali barevné koše na třídění odpadů.


Post
Hudba 17.9.2013

Richard Müller zahájil turné, které nemá na Česko-slovenské hudební scéně obdoby

Více než tři desítky českých a slovenských měst, vyprodané koncerty a nadšené reakce publika. Sen všech tuzemských interpretů se stal pro Richarda Müllera skutečností.


Post
Film 6.9.2013

48 Hour Film Project Praha vyhlašuje letošní ceny

Festival 48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě a její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film.


Post
Hudba 4.9.2013

Skupinu Vypsaná fiXa čeká rušný podzim

Vypsaná fiXa si během září a října střihne dva akustické koncerty, pokřtí akustické DVD a CD a začne nahrávat nové album.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA