Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 29.6.2013

LETNÍ FESTIVALY: Chcete si za málo peněz užít hodně hudby?

Přemýšlíte, že byste si trochu o letních měsících užili dovolené nebo alespoň víkendového volna poslechem hudby? Přinášíme Vám seznam festivalů, které se konají během prvních čtrnácti dní v červenci.


Post
Film 28.6.2013

Padla poslední klapka komedie Babovřesky 2

V pátek 28. června padla v jižních Čechách poslední klapka nové české komedie Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2. I přes problémy, které počasí letos celému štábu a hercům připravilo, se podařilo za přispění všech vše v termínu a bez nutnosti přerušení natáčení zrealizovat.


Post
Film 27.6.2013

Zemřel herec z Arabely Oldřich Velen, rodina to tajila dva měsíce

Oldřich Velen známý jako královský rádce z Arabely nebo jako rozšáfný stréc ze seriálu Slovácko sa nesúdí zemřel už před 8 týdny, rodina o tom ale mlčí. Pozůstalí nedovolili, aby se diváci se svým oblíbeným hercem důstojně rozloučili.


Post
Kultura 27.6.2013

Pohřeb hudebníka Filipa Topola odhalil tajemství: Vlastimil Harapes byl jako jeho otec

Při posledním rozloučení s Filipem Topolem (†48) seděl baletní mistr Vlastimil Harapes (66) v první řadě s rodinou. Zemřelý hudebník mu byl velmi blízký, téměř jako vlastní syn.


Post
Hudba 24.6.2013

Černobílé turné 2013 Lucie Bílé probarví i „pastelky“ ze Slovenska

Patnáctinásobná Česká (Zlatá) slavice Lucie Bílá vyráží letos na podzim na své největší turné, které nese název Černobílé turné 2013. Obsahuje 11 exkluzivních koncertů v deseti městech České i Slovenské republiky. Kromě mladičké zpěvačky Patricie bude hostem i slovenská multižánrová skupina The Pastels.


Post
Kultura 21.6.2013

Právě vychází nový časopis Dráček

Časopis Dráček je určen nejen dětem od 3 do 7 let, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně zákládních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný.


Post
Film 20.6.2013

Jiří Mádl a Clémence Thioly opět spolu po několikaměsíční odluce

Hlavní protagonisté nového česko-slovenského filmu Clémence Thioly a Jiří Mádl jsou opět spolu. Sešli se na tiskové konferenci pořádané k dokončovanému filmu Colette spolu s dalšími tvůrci týmu – Milanem Cieslarem, Wandou Hrycovou, Andrejem Hrycem a zástupci koproducenta – Jaroslavem Kučerou a Kristiánem Sudou z ČT.


Post
Film 16.6.2013

Natáčení Dědictví II: Úchvatná Havlová a sexy Chýlková

Dagmar Havlová vypadá ve svých šedesáti letech senzačně. V rámci natáčení pokračování filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag jen září. V snímku to sekne i herečce Ivaně Chýlkové (49).


Post
Divadlo 12.6.2013

Obrovská ztráta: Zemřel další z Cimrmanů, Jan Kašpar

Další velká tragédie postihla legendární Divadlo Járy Cimrmana. Včera zemřel ve věku nedožitých 61 let jeden z jeho členů, Jan Kašpar. Ten v divadle začínal jako kulisák, ale vypracoval se na stálého člena souboru.


Post
Film 9.6.2013

Richard Krajčo: Život není zadarmo

Populární frontman skupiny Kryštof nedává rozhovory příliš často, ale tentokrát jsme ho zastihli při poslední klapce nového vánočního filmu, který je nabitý mystikou a měl by být velmi optimistický.


Post
Hudba 9.6.2013

Festivalová sezóna přinese kila zábavy a tuny tříděného odpadu

Dvacet českých letních festivalů se rozhodlo ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM již pošesté realizovat na evropské poměry unikátní projekt Čistý festival.


Post
Film 5.6.2013

Historicky první a jediné koncertní provedení Cimrmanovy operety Proso bude živě přenášeno na plátna kin

První a jediné koncertní provedení slavných melodií odcizených z operetní fresky Proso Járy Cimrmana bude v sobotu 13. července 2013 od 20 hodin přenášeno z Obecního domu v Praze na plátna kin po celé České republice.


Post
Kultura 4.6.2013

Týden čtení dětem nabízí desítky setkání se zajímavým příběhem

Letošní Týden čtení dětem se rozběhl naplno. Od 1. do 7. června se po celé republice konají desítky veřejných čtení, besed s autory, divadelních představení, čtenářských her a soutěží, výstav a dalších pozoruhodných akcí. Jejich dějištěm jsou především knihovny, základní a mateřské školy.


Post
Film 26.5.2013

Padla první klapka nové komedie režiséra Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2 …na faře

V jihočeském Pištíně na Českobudějovicku padla v pátek ráno první filmová klapka snímku Babovřesky 2 pod režijní taktovkou Zdeňka Trošky.


Post
Film 25.5.2013

Líný zedník Lorenc vás dnes zase pobaví, herec Řehák ale skončil bídně

Herec František Řehák alias líný zedník Lorenc skončil na vozíku stejně jako ve své slavné roli ve filmu na Samotě u lesa.


Post
Film 24.5.2013

Padla první klapka nové komedie režiséra Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2 …na faře

Absťák po komedii Babovřesky, která uchvátila diváky napříč generacemi, a stala se nejnavštěvovanějším českým filmem (přes 750 tisíc diváků v ČR a SR), může jejím fanouškům zmírnit následující informace.


Post
Televize 18.5.2013

Diváci upletli bič na finalisty SuperStar. Co jim vybrali za písně?

Deváté finále SuperStar, které startuje v neděli 19. května ve 20:20 na TV Nova, bude výjimečné! A to proto, že polovinu písní, se kterými budou finalisté bojovat o hlasy fanoušků, vybrali sami televizní diváci!


Post
Hudba 17.5.2013

Wabi Daněk se vrací na scénu! Víme, co si připravil pro fanoušky

Legendární a folkový písničkář Wabi Daněk (66) vydává novou desku. Na co se můžou trampové těšit?


Post
Film 14.5.2013

Režisér Jiří Menzel oslaví své 75. rozmarné léto výstavou a novým filmem "Donšajni"

Významné životní jubileum režiséra Jiřího Menzela připomene unikátní výstava fotografií z jeho díla, která doprovodní nový film Donšajni i psaní memoárů. Výstava, kterou připravila jako dárek režisérova žena Olga, bude k vidění do 7. června v pražském Obchodním centru Nový Smíchov.


Post
Hudba 10.5.2013

Poslední rozloučení: Janda prozradil, co se bubeníkovi Olympiku opravdu stalo

Milan Peroutka (†49) zemřel zcela nečekaně v sobotu ráno. Na jeho čtvrtečním pohřbu panovala velmi pochmurná atmosféra. S bubeníkem Olympiku se přišla rozloučit celá řada osobností.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA