Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 1.6.2015

Kryštof vydává nové album Srdcebeat

Čekání fanoušků je u konce. Po třech letech od alba Inzerát kapela Kryštof vydává 1. června novou desku nazvanou Srdcebeat.


Post
Kultura 27.5.2015

Lázně Luhačovice lákají atraktivním kulturním létem

K Luhačovicím každoročně patří Kulturní léto s hudebními a divadelními festivaly, které významně obohacují společenské vyžití a zpestřují lázeňským hostům jejich pobyt.


Post
Divadlo 11.5.2015

Přehlídku francouzských filmových delikates Creme de la Creme II zahájí oceněné drama Sils Maria

Druhý ročník přehlídky francouzských filmů Creme de la Creme se uskuteční od 13. do 17. 5. v pražských kinech Lucerna, Evald a Mat a poprvé vstoupí do regionů.


Post
Televize 6.5.2015

Hrdinové nebo zrádci? Vlasovci - nový pohled na události z konce války

Česká televize zařadila na den, kdy vzpomínáme 70 let od konce druhé světové války, nový dokument Vlasovci.


Post
Film 27.4.2015

Násilí. Chaos. Mýdlo. Do kin se vrací Klub rváčů

Filmová ikona konce devadesátých let o absolutní ztrátě hodnot, anarchistických hlubinách v každém z nás a životě v permanentním déja vu konzumní společnosti.


Post
Divadlo 22.4.2015

Sezónu přenosů z Met zakončí Sedlák kavalír / Komedianti

Po 45 letech uvádí Metropolitní opera novou inscenaci světově oblíbeného dvojprogramu Sedlák kavalír / Komedianti.


Post
Divadlo 15.4.2015

Prostějovské divadlo zve na další rodinné LiStOVáNí: za oponou budou Pachatelé dobrých skutků

Pachatelé dobrých skutků je název dalšího rodinného LiStOVáNí, které na sobotu 25. dubna v 16 hodin připravilo Městské divadlo v Prostějově.


Post
Hudba 14.4.2015

Šporcl se svou romskou kapelou míří do Městského divadla v Prostějově

Nejnovější program virtuózního houslisty Pavla Šporcla s jeho romskou kapelou Gipsy Way Ensemble čeká návštěvníky koncertu, který Městské divadlo v Prostějově uvede ve čtvrtek 22. dubna 2015 v 19 hodin.


Post
Umění 8.4.2015

Cena Jindřicha Chalupeckého 2015 zná jména pěti finalistů

Mezinárodní porota vybrala pět finalistů pro další ročník nejprestižnější české ceny pro výtvarné umělce, Ceny Jindřicha Chalupeckého.


Post
Hudba 23.3.2015

We on the Moon vyráží do klubů

Brněnská parta We on the Moon, která se proslavila singlem The Ocean Sky, se chystá na koncertní mini šnůru. Po jejím boku vystoupí opavské seskupení All These Memories. V rámci jarních koncertů k sobě přizvala také partu Kofe-in či Glad For Today.


Post
Divadlo 20.3.2015

Prostějovské divadlo odkládá Shylocka - Jan Tříska měl autonehodu

Představení Shylock pražského Divadla Na Jezerce s Janem Třískou v titulní roli, které se v Městském divadle v Prostějově mělo uskutečnit 26. května v 19 hodin, se odkládá na neurčito.


Post
Hudba 19.3.2015

Dvanáct kapel se zúčastní II. kola soutěže o účinkování na festivalu Sziget 2015

Odborná porota vybrala šest českých a šest slovenských kapel do druhého kola soutěže Jednou trefou na Sziget. Do finále soutěže pošlou posluchači Radia 1 jednu z těchto kapel: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season.


Post
Film 17.3.2015

Kam vyrazit s dětmi o víkendu? jednoznačně na pohádku

Víkend je svým způsobem svátek! A víkendy strávené s dětmi jsou svátkem dvojnásob. Také rádi vzpomínáte na doby, kdy jste jako malí s celou rodinou v napětí očekávali novou pohádku a nemohli skoro ani dospat?


Post
Kultura 13.3.2015

Ve foyer Městského divadla v Prostějově se ponoříte do zóny ticha s Vilémem Veverkou

V zóně ticha aneb Druhá tvář Viléma Veverky. To je název výstavy fotografií, která bude ve foyer Městského divadla v Prostějově zahájena ve středu 18. března 2015 přibližně ve 21 hodin.


Post
Kultura 12.3.2015

Festival ProTibet 2015 v plném proudu

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání s známými osobnostmi, to vše nabízí letošní ročník Festivalu ProTibet. Cílem akce je podpořit malé mnichy v indickém klášteře Diskit. Peníze ze vstupného jsou určeny na jejich vzdělávání a lékařskou péči.


Post
Divadlo 10.3.2015

Novinka z Met slibuje romantickou Jezerní paní s triumfálními belcantovými výkony

Hvězda americké mezzosopranistky Joyce DiDonato pomalu ale jistě stoupá. Dosvědčuje to i její poslední fantastický výkon na jevišti Met, kde ztvárňuje Elenu, hlavní postavu málo uváděného belcantového melodramatu Gioachina Rossiniho, Jezerní paní.


Post
Hudba 5.3.2015

Mandrage: Akustické turné jsme chtěli udělat jinak, než ostatní kapely a teď hrajeme divadlo

Kapela Mandrage má za sebou první čtyři koncerty svého akustického turné. Za čtrnáctiletou existenci kapely je to poprvé, co se na podobné turné vydala.


Post
Kultura 4.3.2015

Festival ProTibet 2015 bude seznamovat s tibetskou kulturou

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání s známými osobnostmi, to vše nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet.


Post
Film 4.3.2015

John. Paul. George. Ringo. Do kin míří Perný den

Zasáhli životy miliardy fanoušků, stali se vzory v hudbě, oblékání, účesech i názorech - The Beatles. Jeden den slavné kapely v době "beatlemánie" v podání režiséra se smyslem pro ujetý humor Richarda Lestera. Do kin míří Perný den, další snímek z divácky oblíbeného Projektu 100.


Post
Hudba 3.3.2015

Druhý ročník česko-slovenské hudební soutěže MUZIKOMAT pro mladé neprofesionální kapely je tady

Děláš muziku, baví Tě a jde Ti to? Tak se přihlas, soutěž s námi a rozjeď svou hudební kariéru přes MUZIKOMAT! V dubnu letošního roku bude spuštěn další ročník tohoto hudebního projektu pro mladé neprofesionální kapely a muzikanty jednotlivce bez ohledu na žánr.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA