Archiv článků - KULTURA

Post
Film 29.12.2014

Babovřesky 3 vtrhnou do kin už v lednu

Třetí pokračování komedie BABOVŘESKY mohou diváci vidět už o letošním Silvestru. V síti multikin CINESTAR mohou prožít Silvestr s Babovřeskami 3, jako speciální předpremiéru komedie Zdeňka Trošky. Oficiálně je pak premiéra posledního dílu nové trilogie naplánována na 22. ledna 2015.


Post
Hudba 22.12.2014

Dymytry se připravují na své první samostatné turné

Rockovou kapelu Dymytry, která funguje na Československé scéně už dvanáctou sezonu, sice ještě čekají poslední koncerty společného turné s kapelou Arakain, ale přípravy na své první samostatné turné na jaře 2015 už jsou v plném proudu.


Post
Hudba 22.12.2014

Insania naděluje k zimnímu slunovratu

Skupina Insania naděluje svým fanouškům k zimnímu slunovratu videoklip k Tudyho remixu „Nejsvětější trojice“. Ten je bonusem LP „Zapal dům poraž strom…“.


Post
Hudba 18.12.2014

Kühnův dětský sbor jako živý hrací strojek. Takovou koledu jste ještě neviděli!

346 not, 80 sekund a jedna tovární hala. Kühnův dětský sbor jako obří hrací strojek vdechl život vánoční koledě originálním videem. Netradiční spot, ve kterém z továrního jeřábu snímá kamera jednotlivé členy pěveckého sboru jako noty, vyrobilo tvůrčí studio Družina.


Post
Divadlo 9.12.2014

Šlágry z prvorepublikových filmů a operet v Prostějově potěší (nejen) seniory

Písničky z prvorepublikových filmů a operet, které kdysi zpívali například Hugo Haas, Ljuba Hermanová, Jindra Láznička, Inka Zemánková, Věra Ferbasová, Krištof Veselý, Míla Spazierová - Hezká, Ferenc Futurista či sestry Alanovy, zazní v hudební komedii Prázdnou kasu mám aneb Krize sem, krize tam, já si z ní nic nedělám.


Post
Divadlo 9.12.2014

Kubařová s Víznerem hledají na jevišti Městského divadla v Prostějově "Důkaz"

Veroniku Kubařovou, Oldřicha Víznera, Martina Písaříka a Stanislavu Jachnickou uvidí v pátek 12. prosince v 19 hodin návštěvníci Městského divadla v Prostějově v představení Důkaz pražského divadla Rokoko. Představení je uváděno pro skupinu 5P, asi 60 vstupenek je k dispozici v doprodeji.


Post
Kultura 5.12.2014

Petr Horký vydává CESTOSPISY. První knihu, která je určena ke "kompletní spotřebě"

Jak malý je největší zabiják Afriky, kolik stojí černé svědomí vašeho mobilního telefonu, proč se horolezci při výstupu na slavné vrcholy mezi sebou perou, jak dnes funguje krevní msta, jak vypadá přestřelka ohněstrůjců a proč by se Česká republika mohla stát nejbohatší zemí světa?


Post
Hudba 1.12.2014

Hudební senzace jara 2015: Arakain a Lucie Bílá opět na jednom pódiu

Legenda české metalové scény, kapela Arakain a nejpopulárnější česká zpěvačka a hvězda první velikosti, Lucie Bílá, se opět na jaře 2015 spojí. Lucie se znovu stane právoplatnou členkou kapely Arakain, se kterou před 30 lety začínala.


Post
Hudba 24.11.2014

Bílé Vánoce Lucie Bílé 2014 startují

Zpěvačka Lucie Bílá, která má za sebou dva ročníky mega tour Černobílé turné, zahajuje své další, tentokrát předvánoční turné s názvem BÍLÉ VÁNOCE 2014.


Post
Hudba 24.11.2014

Nové album kapely Traband - Vlnobeat

Nastartováno a odbržděno. Lovepunk Trabandu dává tušit vysoké oktanové číslo a řádnou spotřebu strun. Nahrávka dostala název Vlnobeat a čtrnáct skladeb Jardy Svobody na ní Traband přetavil v radostný punk, radikální lovestory a lyrické protestsongy.


Post
Hudba 24.11.2014

Arakain a Dymytry vydávají DVD ze společného tour

Úspěšné turné metalových kapel Arakain a Dymytry si budou moci všichni příznivci vychutnat ještě po jeho skončení!


Post
Divadlo 21.11.2014

Kontroverzní operu nahradí v kinech Lazebník sevillský, nejpopulárnější komická opera na repertoáru Met

22. listopadu se do kin vrátí Rossiniho Lazebník sevillský, jehož režijní podoba Barletta Shera pochází z roku 2006. Špičkový režisér, jenž do jisté míry převzal štafetu po uznávaném Franku Zeffirellim, podle New York Times utěšil fanoušky svého předchůdce tím, že také on poslal na scénu čtyřnohého tvora.


Post
Hudba 21.11.2014

We on the Moon servírují klip za klipem

Partička We On The Moon se zásobila novou inspirací a přes léto makala nejen na sobě, ale především na nové tvorbě. Netrvalo ani měsíc a už se hlásí s dalším videoklipem.


Post
Hudba 19.11.2014

První profesionální boyband vybraný světovými producenty už brzo představí název, singl a videoklip

První Česko-Slovenský, profesionální boyband, který vznikl letos v září, kdy přední světoví /britští/ producenti potvrdili výběr kandidátů z těch největších talentů, se již brzy oficiálně představí médiím a veřejnosti.


Post
Hudba 19.11.2014

Barbora Mochowa debutuje se singlem Rise and Shine

Barbora Mochowa, křehká zpěvačka s ruskými kořeny, debutuje v těchto dnech se singlem a videoklipem Rise and Shine.


Post
Film 18.11.2014

Český snímek Stále spolu soutěží o dokumentárního „Oskara“ na nejvýznamnějším festivalu dokumentárních filmů IDFA

International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) je v současnosti považován za nejprestižnější festival dokumentárních filmů na světě a z hlediska návštěvnosti i největší.


Post
Hudba 18.11.2014

Druhý singl audiovizuálního projektu VIDEOS je venku

Audiovizuální projekt fotografa a zpěváka Radka Brousila VIDEOS, který klade velký důraz na propojení světa hudby a vizuálního umění, představuje svůj v pořadí již druhý singl nazvaný Two.


Post
Film 18.11.2014

Magický hlas rebelky zazní i na DVD

Unikátní devadesátiminutový dokument režisérky Olgy Sommerové Magický hlas rebelky, který zachycuje osud výjimečné zpěvačky Marty Kubišové, vychází 19. listopadu na DVD.


Post
Hudba 18.11.2014

Jiří Bělohlávek obdržel Cenu Antonína Dvořáka

Symbolicky v předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii, 17. listopadu, obdržel mezinárodně uznávaný dirigent a významný propagátor české hudby Jiří Bělohlávek prestižní cenu Antonína Dvořáka. Stalo se tak na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall.


Post
Televize 13.11.2014

Nový dobrodružný seriál Knihovníci startuje ve Státech i u nás

Ještě před koncem roku vstoupí na televizní obrazovky nová výpravná a napínavá podívaná. Dobrodružný seriál Knihovníci (The Librarians) pro všechny milovníky chytrých akčních filmů s kapkou humoru i tajemství potěší diváky celkem deseti díly.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA