Archiv článků - KULTURA

Post
Kultura 10.11.2014

Speciální Světýlka vidělo 12 tisíc lidí

Divadelní projekt dva roky rozvážel představení po Čechách i Sasku. Divadelníci dojížděli za seniory, handicapovanými dětmi a dalšími znevýhodněnými lidmi.


Post
Film 6.11.2014

Cyklus dokumentů ČT o neobyčejné energii odstartuje snímek z východních Čech

Česká televize odvysílá v průběhu listopadu cyklus autorských dokumentárních filmů Příběhy neobyčejné energie. Snímky vznikly ve spolupráci se Skupinou ČEZ a vypráví osudy obyčejných lidí, kteří svou energii věnují neobyčejným věcem.


Post
Hudba 5.11.2014

Inekafe představili prvního hosta evropskeho turné

Legendární skupina Inekafe začne rok 2015 vo velkém stylu. Po vydaní nového alba vyráží na turné, které nebude československé, ale rovnou evropské. Doprovázet je budou dva hosté a jméno toho prvního se dozvíte právě teď.


Post
Hudba 5.11.2014

Nenechte si ujít některý z moravských koncertů Mira Žbirky

Miro Žbirka strávil rušné léto v londýnském nahrávacím studiu Abbey Road při nahrávání nového alba, po návratu natočil poslední chybějící videoklip k písni Vianočná(O prímerí) na exkluzivní dvojDVD The Best of Video a finišuje přípravy na turné Vánoční Best of Video Tour.


Post
Film 4.11.2014

Inscenace S nadějí, i bez ní v režii Ivana Krejčího se dočkala televizního záznamu

Česká televize připravila do vysílání záznam inscenace Komorní scény Aréna S nadějí, i bez ní. Stane se tak téměř rok od jejího natočení, které proběhlo loni na začátku prosince.


Post
Kultura 30.10.2014

Vrátí Meryl Streepová Oscara? V roli Margaret Thatcherové tentokrát exceluje Simona Stašová

Kalendář PROMĚNY 2015 fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy se při svých proměnách českých osobností v ty světové nebojí ani oscarové konkurence.


Post
Kultura 28.10.2014

Světově proslulý umělec Aurelio Voltaire přijíždí pobavit Českou republiku se svou temně kabaretní one-man show

Aurelio Voltaire je velmi výrazný americký multižánrový umělec, který se proslavil po celém světě díky online komunikačním kanálům jako Facebook, Youtube nebo Twitter.


Post
Divadlo 28.10.2014

Baletní představení Macbeth v Prostějově připomene shakespearovské výročí

Ve středu 5. listopadu v 19 hodin se pódium prostějovského divadla stane dějištěm Festivalu shakespearovských baletů.


Post
Kultura 27.10.2014

Nadace Naše dítě doporučuje knihu Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Nadace Naše dítě doporučuje knihu nakladatelství Amenius Bříško, bříško, kdo v tobě bydlí?. Kniha podporuje charitativní projekt Nadace Naše dítě. Knihu najdete na pultech knihkupectví u všech dobrých knihkupců.


Post
Divadlo 27.10.2014

Ohnivá Carmen odevzdaná svému osudu. Na plátnech se objeví 1. listopadu

Kdykoli brilantní divadelní a operní režisér Richard Eyre, jehož dílem byla i Figarova svatba z minulého přenosu, nastuduje v Met nějaký kus, je prakticky zárukou, že se tato produkce stane hitem a vydrží na repertoáru po dlouhá léta.


Post
Film 27.10.2014

Kamila Kikinčuková z Babovřesek – „Co tě nezabije, to tě posílí“

Mladá, sympatická herečka, rodačka z Plzně Kamila Kikinčuková je dcerou herce Pavla Kikinčuka a herečky a principálky Divadla Pluto Jindřišky Kikinčukové.


Post
Film 24.10.2014

Do kin míří britsko-irská tragikomedie Frank

Jak víte, že máte talent? Jaký obraz o sobě vytváříte a kdo skutečně jste? I nad takovými otázkami se zamýšlí britsko-irská tragikomedie Frank, která právě míří do kin.


Post
Hudba 23.10.2014

Tomáš Pastrňák debutuje s "Pozvánkou na koncert"

Kytarista a skladatel Tomáš Pastrňák vydává své debutové album s názvem „Pozvánka na koncert“. Deska vychází po více než pěti letech jeho sólové dráhy.


Post
Hudba 22.10.2014

Radůza zazpívá v Prostějově, zazní i písně z nového alba

Koncert Radůzy - první dámy českého písničkářství a trojnásobné držitelky prestižní hudební ceny Anděl - chystá na středu 12. listopadu v 19 hodin Městském divadlo v Prostějově.


Post
Hudba 21.10.2014

Ondřej Brzobohatý s IDENTITY TOUR v prostějovském divadle

Výrazný český hudebník, skladatel, herec, moderátor Ondřej Brzobohatý odstartuje v polovině října IDENTITY TOUR po vybraných českých divadlech a kulturních domech.


Post
Film 20.10.2014

Björk: Biophilia Live vstupuje jen na 7 dní do kin

V pondělí 20. října vstupuje do téměř 40 kin v ČR a 2 kin na Slovensku na pouhých 7 dní snímek vizionářské umělkyně Björk: Biophilia Live. Režiséři Nick Fenton a Peter Strickland natočili zpěvačku na předposlední zastávce jejího turné k multižánrovému multimediálnímu projektu Biophilia.


Post
Film 17.10.2014

Unikátní filmová přehlídka Be2Can se v Čechách a na Slovensku uskuteční i příští rok

První ročník přehlídky filmů ze špičkových mezinárodních filmových festivalů Be2Can, který se konal od 6. do 15. 10., vzbudil nadšené ohlasy a značný zájem příznivců současné kvalitní kinematografie. Pořádající mediální společnost Film Europe už potvrdila, že další ročník bude slavnostně zahájen 7. 10. 2015 v kině Lucerna.


Post
Kultura 16.10.2014

Pro kalendář PROMĚNY 2015 Chantal nasadila masku drsného rockera

Chantal Poullain se po roce opět postavila před objektiv tvůrců kalendáře Proměny a ti ji opět změnili k nepoznání. Fanoušci hudební skupiny KISS určitě poznají že se jedná o rockera Gene Simmonse s jeho typickým účesem a strašidelnou maskou.


Post
Hudba 15.10.2014

Vypsaná fiXa oslaví své dvacetiny velkým turné „Před náma hrajeme my tour 2014“

Letošní dvacetileté výročí oslaví Vypsaná fiXa sérií dvaceti koncertů. Turné nazvané „Před náma hrajeme my tour 2014“ začne 17. října v Jablonci nad Nisou. Jedním z vrcholů turné pak bude koncert v legendárním Velkém sále pražské Lucerny 17. prosince.


Post
Divadlo 13.10.2014

Jo, není to jednoduché s Jiřím Langmajerem diváky pobaví v prostějovském divadle

S brilantní francouzskou konverzační komedií Jo, není to jednoduché s Jiřím Langmajerem v hlavní roli hostuje v Prostějově v neděli 19. října od 19.30 hodin pražské Divadlo Palace.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA