Archiv článků - KULTURA

Post
Film 13.10.2014

Cena Magnesia za nejlepší studentský film: Přihlaste svůj snímek!

Až do 31. října 2014 mají studenti filmových škol možnost ucházet se o nominaci na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a šanci být zařazeni do kompilace DVD Czech Short Films. Vítězné dílo získá odměnu 100 000 Kč a bude slavnostně vyhlášeno v rámci hlavního večera udělování cen Českého lva.


Post
Divadlo 27.9.2014

Městské divadlo v Prostějově uvede komedii "V Paříži bych tě nečekala, tatínku"

Komedii V Paříži bych tě nečekala, tatínku pražské Agentury Harlekýn uvede v pátek 17. října v 19 hodin Městské divadlo v Prostějově. V hlavní roli exceluje Petr Nárožný, který se podílel i na scénáři.


Post
Divadlo 26.9.2014

Thálií ověnčená Báthoryčka v prostějovském divadle

Muzikálově zpracovaný příběh baronky Báthoryové v nastudování Těšínského divadla Český Těšín uvidí v úterý 14. října v 19 hodin návštěvníci Městského divadla v Prostějově.


Post
Hudba 22.9.2014

Markéta Irglová přichází s novým albem Muna

Tři roky po svém debutovém albu ANAR přichází Markéta Irglová, jediná česká ženská držitelka Oscara, se svým druhým albem MUNA.


Post
Divadlo 16.9.2014

Městské divadlo v Prostějově uvede inscenaci Play Strindberg pražského Divadla Metro

Manželský trojúhelník, v němž postavy zápasí mezi sebou o své vlastní já. Tak lze charakterizovat inscenaci Play Strindberg pražského Divadla Metro, kterým Městské divadlo v Prostějově ve středu 24. září v 19 hodin zahájí novou abonentní sezónu.


Post
Hudba 9.9.2014

Kapela Scarlet Soho bude mít exkluzivní turné po České republice - již v září

„Two steps from heartache“ to je název nové EP desky britské skupiny Scarlet Soho, které oficiálně vyjde 19. září 2014. Čeští fanoušci budou mít ale to štěstí, že si ho budou moci koupit ještě před oficiálním datem vydání, a to na místech koncertů.


Post
Kultura 8.9.2014

Aplaus 2014 přinese do Prostějova smích i zamyšlení

Milana Lasicu, Mariána Labudu, Milana Kňažka, Karla Heřmánka staršího i mladšího, Josefa Cardu, Danu Morávkovou i celý ansámbl Divadla Radka Brzobohatého uvidí v říjnu návštěvníci sedmého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2014.


Post
Hudba 8.9.2014

Soutěž ČERNOBÍLÉ TALENTY má první semifinalistky. Do soutěže se mohou zájemkyně hlásit už jen týden

Jen přesně týden zbývá do konce soutěže „Černobílé turné hledá talenty“.


Post
Film 8.9.2014

Film Europe přinese do kin vítěze Benátek, Anderssonova Holuba

Nejstarší mezinárodní filmový festival v Benátkách ukončil svůj 71. ročník udílením cen vítězů.


Post
Hudba 4.9.2014

Helena Vondráčková pokřtila zbrusu nové 2CD a přibalila k nim zlatou medaili

Helena Vondráčková ve středu slavnostně pokřtila 2CD Best Of The Best na oslavu 50 let na české hudební scéně. Role čestného kmotra se ujal Ondřej Brzobohatý. A jako dárek pro své příznivce přibalila spolu s jabloneckou Českou mincovnou do 20 bookletů zlatou a do 250 balení stříbrnou medaili se svým portrétem.


Post
Hudba 18.8.2014

Černobílé turné 2014 hledá talent

Zlatá slavice Lucie Bílá v říjnu opět vyrazí na své Černobílé turné. Její mega show uvidí tisíce fanoušků ve třech českých a dvou slovenských městech. Právě fanoušci, tedy lépe řečeno fanynky, mají jedinečnou možnost ukázat svůj talent. Mají šanci zazpívat hity Lucie Bílé, vyhrát a zúčastnit se s doprovodem jednoho z koncertů.


Post
Film 6.8.2014

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně.


Post
Hudba 6.8.2014

Světoznámý soubor Alexandrovci zavítá opět do ČR

Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor Alexandrovci. Celkem 12 koncertů v 9 městech ČR se uskuteční na podzim 2015. Podtitulem turné bude 70. výročí osvobození a konce 2. světové války.


Post
Hudba 5.8.2014

Pozor! Fall A Prey chystají další útok

Slova uznání od kritiků, podpora od fanoušků, vychytaný videoklip, povedené debutové album, …to všechno a mnohem víc už má na kontě thrash-metalová partička Fall A Prey.


Post
Divadlo 31.7.2014

Ondřej Brzobohatý odstartuje v prostějovském divadle IDENTITY TOUR

Výrazný český hudebník, skladatel, herec, moderátor Ondřej Brzobohatý odstartuje v polovině října IDENTITY TOUR po vybraných českých divadlech a kulturních domech.


Post
Hudba 30.7.2014

V Prostějově zazpívá Radůza. Zazní i písně z nového alba

Koncert Radůzy - první dámy českého písničkářství a trojnásobné držitelky prestižní hudební ceny Anděl - chystá na středu 12. listopadu v 19 hodin Městském divadlo v Prostějově. Vstupenky jsou v prodeji od 4. srpna.


Post
Hudba 22.7.2014

Vypsaná fiXa hledá pozounisty

Hráče na pozoun, tedy na poměrně neobvyklý nástroj pro hudební žánr, ve kterém se tato pardubicko-pražská formace pohybuje, hledá kapela Vypsaná fiXa pro své podzimní turné.


Post
Hudba 18.7.2014

Hej, co je, pojď se bavit s námi! Diktuje kapela ATD a uvádí svůj nový klip

Na světlo světa vyplouvá nový videoklip benešovské party ATD, tentokrát na singl Bejby. Jde již o třetí klip z alba Mezi peklem a zemí. Po kontroverzním videu na skladbu Naše Ženy vzala skupina natáčení trochu z jiné strany a nyní si dělá srandu sama ze sebe.


Post
Kultura 17.7.2014

Nadšené recenze chválí návrat Monty Python. Přímé přenosy se vyprodávají, kina přidávají záznamy

Komediální skupina Monty Python úspěšně zvládla první polovinu z deseti show, kterými se po třiceti letech vrací na pódium. Živé provedení nejslavnějších pythonovských skečů je podle deníku The Mirror ekvivalentem „koncertu The Beatles plného největších hitů.“


Post
Hudba 15.7.2014

FAJN FEST 2014 spuštěn... kapely, hlaste se!

Kapely a písničkáři se již mohou přihlásit do dalšího ročníku projektu FAJN FEST, který podporuje amatérské kapely i samostatně vystupující muzikanty, ať hrají jakýkoliv žánr.


<< < 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA