Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 5.8.2014

Netopýří noc již po osmnácté - prožijte léto s netopýry

Konec léta bude na 43 místech České republiky opět probíhat ve znamení Mezinárodní noci pro netopýry.


Post
Náš tip 19.7.2014

Jak na 5 nejčastějších problémů, které zkazí dovolenou

Červenec a srpen jsou podle nepsaného pravidla měsíci, jež nám mají sloužit k užívání slunečních paprsků, k letním radovánkám a cestování.


Post
Letní aktivity 12.7.2014

Letní dovolená v pohybu? Zkuste jachtařit na moři

Stále více lidí preferuje dovolenou v pohybu nebo minimálně její aktivní prožití. Klasické dovolené na pláži, opalování se a putování mezi hotelem a nejbližší pláží se už stávají minulostí.


Post
Letní aktivity 16.6.2014

Kempovací sezóna začala. Tipy, co zkontrolovat, aby bylo stanování radost a ne horor

Díky stabilnějšímu počasí a slunným dnům zahajují právě nyní kempy novou sezónu. Zatímco provozovatelé tábořišť dolaďují poslední detaily, většina lidí se teprve poohlíží po lokalitě, která se letos stane cílem jejich dovolené.


Post
Náš tip 26.5.2014

4 nejdůležitější formality, na které je třeba myslet před odjezdem na dovolenou s dětmi

Poslední květnové a první červnové dny jsou typickým obdobím, kdy si konečně vybíráme svoji letní rodinnou dovolenou. S potvrzenou rezervací se už můžeme těšit jenom na ničím nerušené chvíle strávené s dětmi přesně dle našich představ, ať už třeba na pláži nebo na horách.


Post
Přírodní krásy 23.5.2014

Cestování je pro mne svoboda, říká mladý cestovatel a fotograf Martin Nešpor

Martin Nešpor, teprve třiadvacetiletý vášnivý cestovatel a fotograf, horolezec a dobrodruh sám překonal zamrzlé jezero Bajkal. Letos v březnu zdolal téměř 630 kilometrů od severu k jihu a stal se tak vůbec nejmladším Čechem, který podobnou cestu uskutečnil.


Post
Letní aktivity 5.5.2014

Sezóna v Chorvatsku začala díky příznivým teplotám o poznání dřív

Teplé počasí posledních týdnů zahájilo dovolenkové období. Téměř každý Čech přemýšlí nad tím, do které oblasti vyrazí na letošní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších destinací je bezpochyby Chorvatsko. Počet českých turistů zde rok od roku stoupá.


Post
Letní aktivity 5.5.2014

Olomouc, Jeseníky a střední Moravu představí zcela noví turističtí průvodci

Reklamní agentura m-ARK, specializující se na marketing cestovního ruchu, vydává v těchto dnech edici turistických průvodců „Look at it!“ Ty jsou zaměřeny na oblast Olomouce, Jeseníků a střední Moravy.


Post
Náš tip 29.4.2014

Je na čase zkontrolovat si platnost cestovních dokladů

Letní turistická sezóna je za dveřmi. Je tedy na čase zkontrolovat si cestovní doklady, případně podat žádost o vydání nového cestovního pasu. Nechávat to na poslední chvíli se rozhodně nevyplatí. Přinejmenším se žadatel vyhne zbytečným frontám na úřadech a ušetří čas.


Post
Náš tip 14.3.2014

4 jarní tipy, kam po zimě vyrazit za energií a sportem

S rostoucími teplotami a počtem slunečných dnů se začínáme všichni pomalu probouzet ze zimního spánku. Slunce nám nejen zlepšuje náladu, ale po líné zimě také dodává energii do života. Cítíme se tak plni sil a máme chuť je využít na maximum.


Post
Hrady a zámky 7.3.2014

Květinové výstavy na zámcích budou letos ve znamení růží

Květinové výstavy, které se v letošním roce uskuteční na památkách ve správě Národního památkového ústavu, se ponesou ve znamení královny květin – růže. Válka růží pomyslně spojí zámky Rájec nad Svitavou, Vizovice, Vranov nad Dyjí, Buchlovice, Bučovice a mnohé další.


Post
Náš tip 26.2.2014

Jarní otevřené sklepy - Moravská Nová Ves

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína v sobotu 19. dubna 2014 v době od 10.00 do 19.00 hodin do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi k velikonoční návštěvě přibližně 25 otevřených vinných sklepů a sklípků.


Post
Zimní aktivity 24.2.2014

Chystáte se v tomto počasí lyžovat? Dejte pozor na zledovatělý sníh a husté mlhy

Ačkoliv je v únoru téměř jarní počasí a teplota se dlouhodobě pohybuje na hranici 10 stupňů, lyžaři brázdí vysokohorské sjezdovky zasypané umělým sněhem v hojném počtu.


Post
Náš tip 1.2.2014

7 netradičních valentýnských výletů: pozorování velryb či návrat do středověku

Čtrnáctý únor. Pro některé lidi den jako každý jiný, pro jiné oblíbený svátek lásky, který vybízí k oslavě.


Post
Zimní aktivity 30.12.2013

5 tipů, jak vybrat první snowboard

S prvními sněhovými vločkami řada z nás začíná přemýšlet o nákupu zimního vybavení. Pro zdatné sportovce to bývá hračka, ovšem pro ty, kdo na tuto sezónu plánují vyzkoušet snowboarding vůbec poprvé, může být orientace v široké nabídce nesnadná.


Post
Letní aktivity 17.12.2013

Češi jsou milovníky zimních sportů. Nejoblíbenější je lyžování, zájem roste i o snowboarding

Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding.


Post
Zimní aktivity 6.12.2013

Češi objevují zahraniční vánoční trhy, láká je atmosféra i nákupy

Možná i klesající úroveň tuzemských vánočních trhů stojí za rostoucím zájmem o zájezdy do adventních zahraničních měst.


Post
Zimní aktivity 18.11.2013

Připravte se na lyžařskou sezónu! Zjistěte, co je třeba než vyjedete na svah

Listopad je měsíc, ve kterém se většinou dočkáme prvního sněhu i v níže položených oblastech. Hory a místa s vyšší nadmořskou výškou, kde se většinou sníh udrží déle, pak zaznamenávají první větší nápor lyžařů, kteří přijíždí okusit sníh a užít si tak první lyžovačku v nové sezóně.


Post
Náš tip 13.11.2013

Exotické i lyžařské pobyty na období Vánoc jsou ze 73 procent vyprodané

Nabídka dovolených na vánoční období od 23. prosince 2013 do 1. ledna 2014 je v současné době ze 73 % vyprodaná. V případě exotických pobytů je největší zájem o zájezdy na Maledivy, Mauritius, do Thajska, Karibiku a do Spojených arabských emirátů.


Post
Zimní aktivity 31.10.2013

V Olomouckém kraji čekají lyžaře nové sjezdovky a běžecké trasy

V Jeseníkách se nachází desítky moderních lyžařských středisek se sjezdovkami různé obtížnosti pro začátečníky, rodiny s dětmi i zkušené lyžaře.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA