Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 29.10.2013

Návod pro výběr exotické dovolené v 8 bodech

Průzračné moře, bílé pláže s palmami, míchané drinky či netradiční kuchyně. Nejen tak chutná exotická dovolená, která je mezi českými turisty stále populárnější.


Post
Náš tip 29.10.2013

Podzimní otevřené sklepy

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína v sobotu 2. listopadu 2013 v době od 10.00 do 19.00 hodin do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi k návštěvě přibližně 25 otevřených vinných sklepů a sklípků.


Post
Náš tip 24.9.2013

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním.


Post
Náš tip 23.9.2013

Zimní dovolená na horách? Za lyžováním míří za hranice každoročně přes půl milionu Čechů

Léto sotva skončilo a už je pomalu čas vytáhnout ze skříně či sklepa lyžařské vybavení. Výše položená alpská střediska totiž spouštějí vleky už koncem listopadu, začátek sezony navíc mnohdy láká na nižší ceny.


Post
Náš tip 12.9.2013

Zpříjemněte si sychravý podzim a zimu. Vyrazte za sluncem

Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si u českých turistů získávají stále větší oblibu. Možností, kde si během sychravého podzimu či o adventních svátcích můžete prohřát kosti, je celá řada. Stačí si jen vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje.


Post
Hrady a zámky 21.8.2013

Památky Moravy a Slezska čeká Hradozámecká noc

Již čtvrtý ročník Hradozámecké noci se uskuteční v sobotu 31. srpna 2013 na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu, ale i na památkových objektech, které spravují další vlastníci.


Post
Náš tip 19.8.2013

Konec léta opět zpestří tradiční netopýří noci

O víkendu se naplno rozběhne série akcí pro veřejnost, pořádaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti ze života těchto nočních savců, budou je sledovat pomocí speciální techniky a také si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry.


Post
Náš tip 16.8.2013

V jakém městě mají nejčistší hotely a kde skončila Praha?

Rtěnka na polštáři, vlasy v umyvadle. Jak to vypadá s čistotou v hotelových pokojích? Hotely v různých městech světa hodnotili jejich hosté podle toho, jak v nich byli spokojení. Podívejte se, na jakém místě skončila naše metropole a kde vás čeká špína.


Post
Náš tip 13.8.2013

KáPéZetka na cesty, aneb co nám na dovolené nesmí chybět

Léto se sice přehouplo do své druhé poloviny, ale i tak má řada z nás má letní dovolenou teprve před sebou. Dlouhodobé meteorologické předpovědi navíc ukazují, že krásné počasí by mělo vydržet ještě minimálně celý srpen, a tak i ti, kteří si už chvíle volna užili, přemýšlí kam ještě aspoň na pár dní vyrazit.


Post
Náš tip 12.8.2013

Pro rodinu s dětmi je nejvyhledávanější lokalitou v ČR jižní Morava

České rodiny tráví letos své dovolené stále častěji přednostně v tuzemsku. Mnohdy totiž získají v zaměstnání jen pár volných dní, a chtějí proto přepravou strávit co nejméně času. Důvodem je i současná politická či ekonomická situace v mnoha exotických destinacích, která přidává na oblibě klidným českým lokalitám.


Post
Letní aktivity 3.8.2013

5 rad, které vám z dovolené neudělají faraonovu pomstu

Celý rok se těšíte na dovolenou a když na ní konečně jste, přepadnou vás nepříjemné bolesti břicha, křeče nebo teploty? Může za to hned několik faktorů - změna klimatu, nestřídmost v jídle nebo nápoje. Čeho se vyvarovat?


Post
Hrady a zámky 31.7.2013

Hradozámecká noc se blíží

Třetí ročník Hradozámecké noci se letos uskuteční z noci 31. srpna na 1. září 2013. Do této akce se tak jako každý rok zapojuje mnoho památek, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, ale i v soukromém vlastnictví.


Post
Náš tip 29.7.2013

Redbull a řízek? Na cesty autem raději salát a hodně vody

Statisíce Čechů právě v těchto měsících vyráží na mnohahodinové cesty autem. Pro stovky z nich ale dovolená končí autonehodou, často s fatálními následky. Jak dlouhé cesty zvládat co nejlépe a jaká pravidla ve voze dodržovat?


Post
Letní aktivity 21.7.2013

Pozor na sinice! Hygienici varují před koupáním v rybnících

Slunečné a teplé počasí o víkendu hodně lidí vylákalo k vodě. Líbí se ale i sinicím. Už na pěti místech v Česku hygienici nedoporučují koupání a takových rybníků a přehrad může být brzy i víc.


Post
Letní aktivity 15.7.2013

Olomoucký kraj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou

Odpočinek u vody, zábavu v moderních aquaparcích i dobrodružství na adrenalinových atrakcích nabízí v letních měsících dětem i dospělým Olomoucký kraj.


Post
Bazény, koupaliště 12.7.2013

Chystáte se na víkendový výlet? Poradíme, kde byste se neměli koupat

Léto je v plném proudu, ovšem postupně začíná ubývat míst, kde se lze bez obav koupat. Vodu v rybnících a přírodních koupalištích začínají totiž ohrožovat sinice a pro zdraví nejsou bezpečná ani místa, kde se v červnu prohnala povodeň.


Post
Náš tip 9.7.2013

6 věcí, které Čechům nejčastěji pokazí dovolenou v cizině

Časový posun, změna prostředí, vysoké teploty a vlhkost, neznámé bakterie a nezvyklé jídlo: tyto a další faktory způsobují, že nás na dovolené nejen v exotických krajích často přepadnou nejrůznější zdravotní potíže. Jak tomu předcházet a jak se správně chovat na dovolené?


Post
Bazény, koupaliště 5.7.2013

Vyrážíte na koupaliště? Víme, jak se ubránit proti zlodějům

V letních měsících láká slunečné počasí k vodě za odpočinkem, sportem či do přírody. Lidé si často neuvědomují, že se díky své nepozornosti stávají oběťmi zlodějů, pro které jsou například koupaliště velký lákadlem, říká Michaela Nováková z Policie ČR a radí, jak se bránit.


Post
Hrady a zámky 1.7.2013

Hradozámecká noc a Magické noční prohlídky na historických památkách za svitu svíček

Podstatnou součástí každé prohlídky na historické památce je načerpat nové zážitky, informace a zároveň strávit pěkné odpoledne. Každý se tak za svůj život několikrát stal součástí příběhu té nebo oné památky, představoval si jak se asi žilo v dané době, co se jedlo nebo nosilo a to vše za denního světla.


Post
Náš tip 30.6.2013

Dovolené jsou tu. Co si můžete přivézt s sebou do Chorvatska?

Do EU vstoupí nejoblíbenější dovolenková destinace českých turistů - Chorvatsko. Co všechno to pro cestovatele znamená?


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA