Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 29.6.2013

Chcete si vzít pejska na dovolenou do Chorvatska či jinam v Evropě? Podívejte se, co je třeba zařídit

Vyjet na dovolenou do zahraničí i se svým čtyřnohým parťákem není žádná legrace.


Post
Náš tip 23.6.2013

Chcete za pobyt na vodě utratit co nejméně? Použijte aukci půjčoven lodí

Plánujete si v létě sjet nějakou z českých, moravských nebo slovenských řek? Nový server Vodácisobě.cz nabízí možnost obrácené aukce lodí, ve které se o vámi zadanou zakázku budou přetahovat půjčovny lodí. Do projektu se jich zapojilo už 39.


Post
Náš tip 22.6.2013

Češi můžou cestovat do Chorvatska a Černé hory na občanku

Občané České republiky můžou cestovat do Černé Hory, Albánie a dalších balkánských států pouze na občanský průkaz.


Post
Letní aktivity 21.6.2013

Rozhledna na Velkém Kosíři se otevře veřejnosti

V těchto dnech vrcholí přípravy na slavnostní otevření nové rozhledny na Velkém Kosíři, které je plánováno na sobotu 22. června 2013


Post
Náš tip 18.6.2013

Olomoucký kraj mohou turisté poznávat z výšky. Otevírá se další rozhledna

Stovky kilometrů turistických tras provedou návštěvníky po Olomouckém kraji. Nádhernou horskou přírodu Jeseníků a starobylé památky Střední Moravy mohou návštěvníci poznávat také z ptačí perspektivy. Jedinečné výhledy se nabízí z rozhleden, nová stojí na vrchu Velký Kosíř.


Post
Náš tip 17.6.2013

Za co vás zavřou na dovolené? Za stavění hradů z písku nebo lízání zmrzliny

Než vyjedete na dovolenou, zjistěte si, jaká pravidla je třeba v dané zemi dodržovat, jinak by se vám prázdniny mohly ošklivě pokazit. V Chorvatsku vám hrozí až tři roky vězení za překročení rychlosti, v Itálii můžete dostat pokutu za stavění hradů z písku...Přečtěte si, co vám kde hrozí.


Post
Náš tip 16.6.2013

Do Chorvatska na dovolenou: Kudy, kam a za kolik!

Chorvatsko je oblíbenou destinací českých turistů a už za chvíli jich tam budou proudit stovky. Přinášíme vám rady na cestu!


Post
Hrady a zámky 5.6.2013

Netradiční prohlídky hradů a zámků s nádechem tajemna. Jak vstoupit do řádu strážců 13. komnaty

Na počátku bylo pouze slovo, ale nyní se za projektem „Otevřte 13. komnatu“ skrývá nejen tajemství deseti do projektu zapojených historických památek, ale především na vysoké úrovni propracovaná hra, která osloví návštěvníky napříč generacemi.


Post
Náš tip 27.5.2013

Nevíte, kam na dovolenou? Podívejte se na turisticky nejoblíbenější města světa

Nejnavštěvovanějším městem planety v loňském roce se stal thajský Bangkog, který přivítal téměř 16 milionů turistů. Druhý se pak jen s malým odstupem umístil Londýn (15,96 milionu turistů) a Praha v celosvětovém žebříčku obsadila 24. místo, vyplývá to z výzkumu Global Destination Cities Index.


Post
Letní aktivity 26.5.2013

Češi si z Asie mohou přivézt smrtelnou nemoc

Asijské země se stávají stále více cílem dovolených mnoha Čechů. Lidé však silně podceňují riziko závažných chorob, z nichž nejhorší je japonská encefalitida a nenechávají se očkovat.


Post
Náš tip 25.5.2013

Opalujete se rády na dovolené nahoře bez? Ověřte si, kde by to mohl být problém

Pohybovat se na plážích s minimem textilu na těle nebo zcela bez něj, by se mohlo při letošní dovolené v některých destinacích vymstít.


Post
Letní aktivity 19.5.2013

Začíná sezóna výletů na kole. Podívejte se, kde se nejvíc kradou

V České republice se vloni ztratilo 7746 bicyklů, což bylo o 350 více než v roce 2011. Nejrizikovějším obdobím jsou červenec, srpen a září, uvádějí pojišťovny s tím, že až 90 procent ukradených kol se majitelům nevrátí.


Post
Letní aktivity 14.5.2013

Vodáci pozor: Nebezpečné jezy. Kde jsou a jak je poznáte?

V České republice je přibližně 120 nebezpečných jezů, které si jen za poslední tři roky vyžádaly 27 lidských životů, na 50 jezů by potřebovalo zabezpečovací madla, uvedl Český svaz kanoistiky. Pokud se chystáte na vodu, podívejte se, kde se jezy-zabijáci nacházejí a jak je poznáte.


Post
Náš tip 12.5.2013

Chystáte se na výlet lodí? Podívejte se na ceny

Chystáte se s rodinou podniknout o víkendu výlet a hledáte inspiraci. Srovnali jsme pro vás vybranou lodní dopravu na řekách v České republice.


Post
Letní aktivity 11.5.2013

Istrie je klenotem Chorvatska. Kolik tam stojí dovolená? A co si nenechat ujít?

Chorvatsko platí za nejoblíbenější dovolenkovou destinaci Čechů. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém vám přiblížíme jednotlivé regiony země, nabídneme tipy na výlety a poradíme s ubytováním. Dnes začínáme poloostrovem Istria.


Post
Náš tip 28.4.2013

Pozor, na letišti můžete přijít o svačinu

Vracíte se z Tuniska, Maroka či Izraele a v kufru si vezete sýry, rybí pochoutky, salámy, šunky a další masné či mléčné výrobky? Počítejte s tím, že na letišti budete mít problém. Všechny pochoutky vám zabaví a okamžitě zlikvidují.


Post
Hrady a zámky 28.4.2013

Hrady a zámky otevírají své 13. komnaty

Také letos, v roce s magickou příznačnou třináctkou, budou moci návštěvníci deseti vybraných hradů a zámků v České republice otevírat jejich třinácté komnaty.


Post
Náš tip 6.4.2013

Cyklistická sezona na železnici začíná, České dráhy nabídnou více cyklovozů, spojů i destinací

České dráhy vstupují do letošní sezony s větším množstvím vozů upravených pro zjednodušenu přepravu jízdních kol formou spoluzavazadla, s větším množstvím vlaků, které nabízejí cyklistům vyšší přepravní kapacitu, i s novými cykloturistickými destinacemi.


Post
Zimní aktivity 2.4.2013

Víme, kde všude si ještě užijete na sněhu

Zima je letos mimořádně dlouhá a tak je stále možnost vyrazit na hory za lyžováním. Podívejte se v našem přehledu, kde si ještě můžete užít sněžné radovánky.


Post
Hrady a zámky 29.3.2013

Řada hradů zůstává zavřená, překazilo to počasí

Nepříznivé počasí nedovolilo kastelánům na Bezdězu, Troskách nebo na Landštejně otevřít hradní brány během velikonočních prázdnin široké veřejnosti. Zpřístupnění hradů bude záviset na vývoji počasí.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA