Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Gastronomie 11.5.2016

Tipy na osvěžující koktejly: Letošním hitem je kombinace perlivých vín s ovocem

Jemná perlivá vína s kapkou alkoholu jsou ve slunečných dnech ideálním osvěžením. Podávají se totiž vychlazená na 7 až 9 stupňů a většinou jsou méně alkoholická než běžná vína.


Post
Zajímavosti 4.5.2016

Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ slaví rok. Češi s ní 85krát oběhli zeměkouli a vybrali přes 15 milionů korun

Aplikace EPP – Pomáhej pohybem, prostřednictvím které mohou lidé svým sportováním získávat příspěvky na charitu, během své roční existence podpořila 209 projektů a bylo nasportováno 3 388 377 km.


Post
Gastronomie 27.4.2016

Konzumace rybího masa podporuje zdraví mozku. Chrání před demencí i Alzheimerem

Výživové rady se na nás valí ze všech stran. Často si tipy na ideální složení jídelníčku protiřečí a módní vlny vyzdvihují různé potraviny, které jsou ten či onen rok zrovna v kurzu. Ve všech dietních radách a výživových plánech ale najdeme několik věcí společných.


Post
Krása a zdraví 25.4.2016

Představujeme nejčastější mýty kolem očí

Kolem očí a zraku se vznáší celá řada mýtů. Že oči dostávají nejvíce zabrat, když sledují televizi? Že šilhání u dětí se s věkem napraví? Že vám kontaktní čočky zapadnou do oka? Že konzumace mrkve ubere dioptrie? Nebo že si čtením v šeru kazíte oči? A představte si, že všechno může být jinak…


Post
Zajímavosti 22.4.2016

Tipy ke dni Země: Jak chránit naši planetu? Snižte spotřebu energie, třiďte a nakupujte u místních

Nutnost chránit planetu Zemi si každoročně připomínají miliony lidí po celém světe při svátku nazvaném Den Země, který připadá na 22. dubna.


Post
Zajímavosti 3.4.2016

Vítězkou soutěže Česká Miss 2016 se stala Andrea Bezděková

Vítězkou dvanáctého ročníku soutěže Česká Miss se stala jednadvacetiletá dívka s číslem čtyři Andrea Bezděková z Náchoda.


Post
Krása a zdraví 29.3.2016

Alergie trápí každého pátého Čecha. Nejčastěji je to senná rýma nebo astma

Nějakou formou alergie trpí více než dva miliony lidí v České republice. Alergické onemocnění vzniká nepřiměřenou reakcí organizmu při aktivaci určité skupiny imunoglobulinů při kontaktu se specifickým alergenem.


Post
Zajímavosti 23.3.2016

Uchovávání masa se za posledních 4 000 let nezměnilo. V budoucnosti nás však čekají velké změny

První velká evoluční změna lidstva nastala před 2,6 miliony let, když člověk zařadil na svůj jídelníček maso. Ruku v ruce s vývojem organizované společnosti však přicházela potřeba ulovené maso skladovat a uchovávat pro pozdější spotřebu či obchod.


Post
Krása a zdraví 23.3.2016

Při alergické rýmě přináší úlevu Vincentka

Nastupující jaro bývá nejtěžším obdobím pro alergiky. Vzduch je plný pylů, plísní a prachových částí startujících odezvu imunitního systému, projevující se rýmami a zánětlivými procesy.


Post
Zajímavosti 21.3.2016

Jarní cena českých sládků: Nejúspěšnějším pivovarem se stal Holendr

V sobotu proběhl desátý ročník největší degustační soutěže piv z minipivovarů ve střední Evropě - Jarní cena českých sládků. Nejúspěšnějším pivovarem se stal Holendr z Valašského Meziříčí.


Post
Krása a zdraví 17.3.2016

Proč nekupovat levné brýle z drogerií a tržnic? Úspora pár stovek může vážně poškodit zrak

Dioptrické brýle nosí kolem šesti milionů Čechů. Podle odborníků však může být jejich počet výrazně vyšší. Výjimkou totiž nejsou lidé, kteří se problémy se zrakem rozhodnou řešit na vlastní pěst a bez předchozího vyšetření si pořídí takzvané hotové brýle.


Post
Zajímavosti 25.2.2016

Průvodce pivem pro začátečníky

I rok 2015 potvrdil, že obliba piva u nás stále roste a vyznat se v novinkách a nevšedních nabídkách z velkých i malých pivovarů není jednoduché.


Post
Gastronomie 24.2.2016

Kvalitu potravin ovlivňuje teplota jejich skladování. I odchylka o 1 °C může ohrozit naše zdraví

Za měřítko kvality potravin je všeobecně považována především jejich bezpečnost. Na zdravotní nezávadnosti potravinářských produktů se totiž může snadno podepsat řada nepříznivých faktorů.


Post
Zajímavosti 23.2.2016

Do 10 let bude většina lidí v civilizovaném světě vlastnit diamant

Přes 70 % všech vytěžených diamantů nachází uplatnění v průmyslu a ve vědě. Ze zbylých necelých 30 % (esteticky dokonalé kameny) se vyrábějí šperky.


Post
Gastronomie 18.2.2016

Není důležité jen to, co jíte. Stejně tak záleží i na skladování potravin

I přesto, že stále více lidí investuje do svého stravování a pořizuje kvalitní potraviny, často jejich výživovou hodnotu i trvanlivost snižují špatným skladováním.


Post
Zajímavosti 13.2.2016

95 let od prvního československého sčítání lidu

Na pondělí připadne výročí prvního československého sčítání lidu. Konalo se 15. února 1921. Prováděl ho nově založený Státní úřad statistický.


Post
Sex a vztahy 11.2.2016

Nezadaní se často cítí trapně nebo se za sebe stydí

Zhruba 80% nezadaných tají před svým okolím, že si hledají svého partnera či partnerku prostřednictvím seznamovacích agentur nebo akcí určených pro nezadané.


Post
Gastronomie 10.2.2016

V sardinkách nenaleznete jen sardinky...

Věděli jste, že když si koupíte konzervu rybiček s nápisem "sardinky", mohou v ní místo pravých sardinek být jiné druhy ryb, například sledi či šproty?


Post
Krása a zdraví 5.2.2016

Jídlo pro sexy kůži: Nakrmte pleť kolagenem

Dobře vypadající pokožku nemůžeme mít navěky. To, jak naše pleť vypadá, ovlivňují například genetické predispozice nebo životní styl. My můžeme stárnutí pokožky ale výrazně zabránit.


Post
Krása a zdraví 2.2.2016

Česká republika zůstává na prvním místě v počtu případů klíšťové encefalitidy v EU

V roce 2016 si připomínáme 40 let od vytvoření první vysoce účinné lidské vakcíny proti klíšťové encefalitidě rakouským virologem Dr. Christianem Kunzem.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA