KULTURA / Divadlo

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
28.9.2015

Zlata Adamovská s Janou Štěpánkovou prchají. Ve skvělé francouzské komedii v divadle v Prostějově

PROSTĚJOV

Zlata Adamovská, která prchá z domova a Jana Štěpánková na útěku z domova důchodců. To je výchozí situace komedie Na útěku pražského divadla Ungelt, kterou má v pátek 2. října v 19 hodin na programu Městské divadlo v Prostějově.

Na počátku se ze tmy vynoří žena sedící na kufru, marně čekající, zda jí někdo zastaví. Je to Margot, která se vzbouřila v den dceřiných osmnáctin a odešla z domova do temné noci. Vzápětí se objeví další žena, Claude - ta zase pro změnu utekla z domova pro seniory. Z počáteční vzájemné nesympatie se stává pravé žensky spiklenecké přátelství. Dámy se společně vydávají na pouť, na které poznají nejen mnohá dobrodružství, ale hlavně cenu přátelství, které se nedá koupit za žádné peníze.

„Pro hru jsem okamžitě vzplanula, jednoduše mi po přečtení zavoněla,“ vyznala se médiím Jana Štěpánková a dodala: „Zaprvé jsem se podivila, jak mohou dva chlapi napsat tak krásné ženské role. Zadruhé se mi líbilo, že má humor i vážnější chvilky, které obě ženské – jež k sobě v průběhu děje najdou velice vřelý vztah – při svém útěku zažívají.“

Režisér představení Ladislav Smoček připodobnil hru brilantních autorů Pierra Palmada a Christopha Duthurona k pravému francouzskému šumivému vínu. Tito skvělí autoři, herci a baviči napsali svou první hru pro ikonu francouzského humoru Pierra Richarda.

„Na útěku je úvodní inscenací sezóny pro předplatitelskou skupinu B a také ideálním tipem na příjemně prožitý páteční večer,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková s tím, že volné vstupenky jsou k dispozici v pokladně divadla.


Autor / zdroj: (eze)

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Olomoucký kraj kvůli covidu-19 odloží poznávací zájezdy seniorů. Pomůže jim jinak

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a doporučení hygieniků letos Olomoucký kraj nebude realizovat projekt Seniorské cestování.

Prostějov zavedl nákup vstupenek do aquaparku on-line

Od 4.8.2020 je možné zakoupit vstupenku do městského aquaparku v Prostějově online.

DNES SE STALO

HISTORIE23. září 1253

se stal novým panovníkem Království českého Přemysl Otakar II. Doba jeho vlády znamenala mocensky vzestup českého státu, rozvoj měst a zároveň prohlubování rozporů mezi králem a šlechtou.

DOPRAVA 23. září 1875

byla zprovozněna první linka koňské tramvaje v Praze.

DOPRAVA 23. září 1916

byl v Bohumíně zahájen provozelektrické tramvaje. Při této příležitosti byl ukončen osobní provoz parní tramvaje.

POZVÁNKA OBRAZEM