KULTURA / Divadlo

Popis:
Autor / zdroj: Moravské divadlo Olomouc
15.4.2020

On-line derniéra inscenace Vzpoura nevěst vynesla hospici více než 18 tisíc korun

OLOMOUC

Ve čtvrtek 9. dubna měla na YouTube kanále Moravského divadla on-line derniéru inscenace Vzpoura nevěst. Při sledování představení mohli diváci přispět na provoz nestátního zdravotnického zařízení Nejste sami – mobilní hospic. Během čtvrtečního večera zaslali formou dárcovských sms a příspěvků na účet hospice celkem 18 600 korun.

V době, kdy jsou kvůli pandemii koronaviru divadelní budovy uzavřené, rozhodli se umělci Moravského divadla setkat se svými příznivci ve virtuálním hledišti. Činoherní inscenace Vzpoura nevěst se tak své derniéry dočkala na YouTube kanále Moravského divadla. Záznam představení byl zveřejněný ve čtvrtek 9. dubna od 18 do 24 hodin a dočkal se téměř 1200 zhlédnutí. Součástí videa byly informace, jakým způsobem mohou diváci podpořit nestátní zdravotnické zařízení Nejste sami – mobilní hospic, jejímž hlavním posláním je poskytovat mobilní hospicovou péči pro děti a dospělé v okolí Olomouce. Díky dárcovským sms a příspěvkům na bankovní účet činí celkový výtěžek 18 600 korun. „Jedná se pro nás v této době o nezanedbatelnou částku, která nám pomůže dofinancovávat provoz mobilní specializované paliativní péče. Ta je v těchto dnech více než jindy závislá na drobných darech a dárcích. Věříme, že se nám díky takovým aktivitám podaří přečkat pozastavení a rušení nejrůznějších dotačních titulů, bez kterých bychom nebyli schopni naše služby nadále provozovat. Moc děkujeme všem dárcům, kteří přispěli, naše obrovské poděkování patří také Moravskému divadlu za uspořádání celé akce,“ uvedl zakladatel a předseda správní rady hospice Martin Štainer.

S poděkováním se připojil také ředitel Moravského divadla David Gerneš. „Těší nás, že i v této těžké době si lidé pomáhají. Když nyní nemůžeme hrát představení v divadle, snažíme se najít jiné formy kontaktu s diváky a jsme rádi, že dobročinný projekt pro mobilní hospic Nejste sami získal takovou odezvu. Děkuji všem, kteří podpořili dobrou věc, a doufám, že se brzy setkáme v hledišti našeho divadla,“ zdůraznil Gerneš.

Charitativní projekt připravilo vedení divadla ve spolupráci se zřizovatelem – statutárním městem Olomouc. „Mám velkou radost, že skvelý nápad Moravského divadla venovat výtežek z on-line derniéry inscenace potřebným spoluobčany oslovil a ti otevřeli svá srdce. Obzvlášť v krizových chvílích se spojujeme a nejsme lhostejní. A až se zas herci vrátí na prkna našeho divadla, venujme jim svou přízeň a podpořme je tím. Budou to také potřebovat,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská.


Autor / zdroj: Radka Štědrá

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Olomoucký kraj kvůli covidu-19 odloží poznávací zájezdy seniorů. Pomůže jim jinak

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a doporučení hygieniků letos Olomoucký kraj nebude realizovat projekt Seniorské cestování.

Prostějov zavedl nákup vstupenek do aquaparku on-line

Od 4.8.2020 je možné zakoupit vstupenku do městského aquaparku v Prostějově online.

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.

PRÁCE29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

POZVÁNKA OBRAZEM