KULTURA / Ostatní

5.9.2015

Hody v Národním domě v Prostějově ozdobí pohádka, módní přehlídka, koncert i květiny

PROSTĚJOV

Dveře dokořán bude mít již tradičně o hodové neděli 13. září Národní dům v Prostějově. Pořadatelé z městského divadla připravili pro návštěvníky pohádkové představení, komentovanou prohlídku, módní přehlídku a koncert místních pěveckých sborů. Národní dům opět provoní květiny končícího léta.

„Za pohádkou letos děti a jejich doprovod stejně jako vloni pozveme do krásně tajemného prostoru na jevišti za oponou, kde má představení působivé kouzlo,“ pozvala ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková nejmenší publikum na Pošťáckou pohádku, kterou nastudovalo Divadlo Hanácké obce. Představení začne v 10.30 hodin a vchází se hlavním vchodem do divadla.

Součástí programu bude již tradičně komentovaná prohlídka secesního skvostu, která začne ve vestibulu divadla ve 13 hodin. Účastníci budou mít příležitost nahlédnout i do zákulisí, které je veřejnosti jinak nepřístupné.

V 15 hodin je ve zkušebně pěveckých sborů na programu společný koncert Vlastimily a Orlice.

V 16 hodin pořádá v přednáškovém sále Okrašlovací spolek Jiřinkové odpoledne Jarmily Pospíšilové. Součástí programu je módní přehlídka svatebního salonu Marylin.

Květinářství Bouzov vyzdobí nádhernými vazbami divadelní část Národního domu, o květinovou dekoraci spolkové části se postará Okrašlovací spolek.

Zážitky z návštěvy Národního domu, který je národní kulturní památkou, lze završit v kavárně, kde bude podávána hodová káva s koláčky.


Autor / zdroj: (eze)

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Olomoucký kraj kvůli covidu-19 odloží poznávací zájezdy seniorů. Pomůže jim jinak

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a doporučení hygieniků letos Olomoucký kraj nebude realizovat projekt Seniorské cestování.

Prostějov zavedl nákup vstupenek do aquaparku on-line

Od 4.8.2020 je možné zakoupit vstupenku do městského aquaparku v Prostějově online.

DNES SE STALO

HISTORIE23. září 1253

se stal novým panovníkem Království českého Přemysl Otakar II. Doba jeho vlády znamenala mocensky vzestup českého státu, rozvoj měst a zároveň prohlubování rozporů mezi králem a šlechtou.

DOPRAVA 23. září 1875

byla zprovozněna první linka koňské tramvaje v Praze.

DOPRAVA 23. září 1916

byl v Bohumíně zahájen provozelektrické tramvaje. Při této příležitosti byl ukončen osobní provoz parní tramvaje.

POZVÁNKA OBRAZEM