SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: 1scznojmo.cz
31.3.2017

Oslabeného soupeře z Prostějova udolalo Znojmo v závěru utkání

ZNOJMO / PROSTĚJOV

Dlouho to vypadalo, že Prostějov svůj těsný náskok uhájí, Znojmo se proti jeho pevné obraně nemohlo dlouho prosadit, navíc jej srážely nepřesné přihrávky. Čtvrt hodiny před koncem však přeci jen prolomil střelecké trápení Klíma, na kterého vzápětí navázal Šamánek, Klíma dal poté svojí druhou trefou výsledku konečnou podobu.

Domácí trenér Kučera neměl před zápasem s Prostějovem klidné spání. Na marodce měl totiž brankářské duo Doleček, Štěpanovský a do brány se tak postavil sedmnáctiletý Jirka Koukal, na lavičce mu pak kryl záda teprve patnáctiletý Matěj Šnepfenberg. Pro debutanta to byly v úvodu svízelné minuty. Patřily totiž po vlažném vstupu domácích do utkání Prostějovu, Hirsch a Alaverdašvili ještě úspěšní nebyli, jejich spoluhráč Karel Kroupa v 11. minutě už však ano. Hostující kapitán v přečíslení dva na jednoho obdržel přihrávku z pravé strany a sám před gólmanem nezaváhal. Za chvíli mohlo být pro domácí ještě hůř, vyboxovaný centr se dostal k Hladíkovi, jehož dorážku ale Koukal lapil.

Poprvé pořádně domácí prověřili Halousku až po půl hodině hry, kdy pálil z ostrého úhlu Helísek. Ve 33. minutě přišel jeden z klíčových okamžiků utkání. Po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy znojemský odchovanec v prostějovském dresu Hladík, od tohoto okamžiku domácí převzali iniciativu, ovšem naráželi na brankovou konstrukci a také skvěle chytajícího Halousku, který ještě na podzim hájil bránu Znojma. O síle tyčí a reflexu prostějovského brankáře se přesvědčili Šamánek a také Klíma.

Po očekávané bouři v domácí kabině se čekal na začátku druhé půle tlak. Znatelnou dobu se však proti zuby nehty bránícími oslabenému soupeři domácí trápili. Zlomit to mohl Kuba Teplý, jenže nabídku Javůrka poslal mimo bránu. Čas se pomalu krátil a Prostějovským docházely síly, zdálo se však, že domácím docházela pro změnu invence.

Vše se zlomilo v 77. minutě, ve které Míša Holub využil uklouznutí jednoho z protihráčů, přihrál před bránu, kde ranou po zemi k bližší tyči rozjásal znojemské fanoušky Jirka Klíma. Za pět minut byl stadion znovu na nohou, Rosťa Šamánek poslal míč hlavou k pravé tyči, od které se míč odrazil do brány. O Dvě minuty později už to bylo o dva góly. Jirka Klíma lahůdkově uklidil loptu po rohovém kopu patou pod břevno. Už poněkolikaté v sezóně tak připravili fotbalovým fanouškům ve Znojmě fotbalisté pořádné drama, i tentokrát se šťastným koncem.

1. SC Znojmo FK - 1. SK Prostějov 3:1 (0:1)

Rozhodčí: Mikyska – Horák, Podaný
Branky: 77. a 84. Klíma, 82. Šamánek – 11. Kroupa
ŽK: 5. Cihlář, 50. Njire, 62. Helísek – 21. Hladík , 79. Hirsch, 86. Fládr, 87. Skwarczek
ČK: 33. Hladík
Diváci: 1315

1.SC Znojmo FK: Koukal – Svozil (72. Mezlík), Cihlář (c), Odehnal, Helísek, Nepožitek, Javůrek (46. Holub), Urbančok (46. Njire), Šamánek, Teplý, Klíma.

1.SK Prostějov: Halouska – Hýbl, Malý, Rus, Schuster – Hladík, Skwarczek, Pančochář (85. Fládr), Hirsch, Alaverdašvili (85. Píchal) – Kroupa (c) (65. Čtvrtníček)

Autor / zdroj: Zdeněk Plánka, Petr Frömel / 1scznojmo.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacie

Studenti mohou na zkušenou do zahraničí. Kraj jim přispěje na pobyt

Dotaci na studijní pobyt v zahraničí mohou získat studenti středních, vyšších odborných a vybraných vysokých škol, kteří mají trvalý pobyt na území Ol

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

DNES SE STALO

HISTORIE14. července 1789

dobytím věznice Bastilla v Paříži byla zahájena Velká francouzská revoluce.

LETECTVÍ14. července 1938

Howard Hughes nastavil nový světový rekord, když obletěl zeměkouli za 91 hodin.

VESMÍR14. července 1965

na svém průletu kolem Marsu získala sonda Mariner 4 první blízké fotografie jiné planety.

POZVÁNKA OBRAZEM